Kontaktai

+370 607 17 660vilnius@pingusenglish.lt kaunas@pingusenglish.ltalytus@pingusenglish.lt

Pašnekesiai su tėveliais #2

Naujienos

Kalbinant Pingu‘s English mokyklėlės tėvelius, mes išgirstame tiek daug įdomių bei netikėtų istorijų apie mūsų mažuosius draugus! Istorijos bei įspūdžiai leidžia mums įžengti į mokinukų spalvotą pasaulį, pažinti, kaip jie mokosi bei tobulėja už mokyklėlės ribų ir, svarbiausia, tai dar labiau suartina mūsų vis didėjančią Pingu bendruomenę.

Šiandien nekantraujame pasidalinti jau antra „pašnekesiai su tėveliais“ rubrika. Šį kartą kalbiname mūsų mokinukės Karolinos mamą. Karolina su Pingu draugauja jau antrus metus bei lanko trečio lygio pamokėles. Kiekvieną savaitę mažoji mokinukė ateina pas mus su plačia šypsena bei didele motyvacija. Tad nusprendėme pakalbinti Karolinos mamytę ir sužinoti, kaip gi jos dukrelė išlaiko tokią motyvaciją mokytis.

 

Pirmiausia, papasakokite šiek tiek apie Karoliną, ką ji mėgsta, kuo užsiima? 

Ji labai mėgsta telefoną (juokiasi). Mėgsta piešti, dar labai filmukus žiūrėti. Taip mūsų anglų kalba ir prasidėjo, nuo filmukų. Nes nei aš, nei vyras atskirai jos nemokinom anglų kalbos, tiesiog viskas prasidėjo nuo filmukų, dainelių, kaip „the wheels on the bus go round and round“. Na tai kažkaip, kai pradėjo kalbėti, tai iškart angliškai. Dėl to toks pasirinkimas ir buvo būrelio, kad skatint kuo daugiau mokytis anglų kalbos. 

Galbūt Karolina lanko dar kokį būrelį be anglų kalbos?

Lanko šokius ir gatvės, ir pramoginius. Mokykloje dabar pirmoj klasėj dar lanko „Būk saugus gatvėje“ būrelį, šaškes dar lanko… Žodžiu, mokykloje visus būrelius išlanko, nes visą dieną turi praleisti mokykloje, kol mes darbe, tai taip gaunasi, kad iš tikrųjų visą dieną užimta.

O kaip manote, kodėl tokio tipo būreliai, kaip anglų kalba, svarbu vaikams nuo tokio ankstyvo amžiaus?

Iš tikrųjų kodėl svarbu… Svarbu, nes na tiesiog dabar toks gyvenimo tempas, toks gyvenimo būdas yra, kad labai daug keliauja žmonės, labai daug ir pas mus atvykstančių. Jau ir giminėje turim kitakalbių žmonių. Na, ir pati matau savo darbo procese, kiek reikalinga yra anglų kalba, nes na didžioji dalis žmonių pasauly yra anglakalbiai, bet kokioje šalyje, kur nuvyksi vis tiek angliškai susikalbėsi. Todėl manau, kad tai yra investicija į ateitį. Na kaip, pavyzdžiui, šokius lankant, nenoriu, kad jinai taptų aukso medalio šokėja, na tiesiog lankom laikysenai pagerinti, koordinacijai. O vis tiek anglų kalba svarbu ir mokykloj bus, tik jau, manau, nebus jau ką ten veikti jai pirmais metais (juokiasi).

Gal prisimenate, kaip nusprendėte atvesti Karoliną į anglų kalbos būrelį? Gal tiesiog pastebėjote, kaip ji pati mokosi ir nusprendėte atvesti?

Taip. Na, Pingu mokyklėle aš seniai jau domėjausi, kai Karolina tik pradėjo kalbėti anglų kalba, bet jai buvo tada trys metukai kažkur, tai vis atidėliojau. Ir galvojau dar, ar verta tokiai mažai mokytis, nes lietuvių dar nemoka pilnai, o angliškai jau geriau šneka, tai tiesiog per tą laiką vis domėjausi. Kadangi toks mažas amžius buvo, penki metai, kai jau nusprendėme vesti į būrelį, tai žiūrėjome, kad nebūtų per daug intensyvu, kad žaidimo forma tas mokymasis būtų. O Pingu, kaip minėjau, jau ir Facebook‘e buvau puslapį iš seniau „pasilaikinus“ ir buvo būrelių mugė, man atrodo, akropolyje. Pakalbėjau su ten dalyvavusiu kolektyvu ir tiesiog nusprendžiau, kad  verta čia lankyti. Pabandėm pirmą tą nemokamą pamokėlę ir jai tiko, patiko, tai va jau antri metai, kai vedam čia. Vis tiek, manau, kad ir mokymasis yra žaidimo forma, bet tas duoda tą gerą atspirtį pradžiai.

Ar Karolina mokosi anglų kalbos namie vis dar, gal su tėveliais ar draugais kalbasi angliškai?

Aš norėčiau, kad ji labiau bendrautų su dėde savo angliškai, bet jinai nedrįsta, jau dabar tas amžius, kai nedrąsu darosi. Kai buvo prieš du metus grįžęs dėdė, tai jinai angliškai su jais laisvai bendravo ir nebuvo jokių problemų. Jie dviese tarpusavy susikalbėdavo, o jis visiškai lietuviškai nemoka. Karolina: na truputį moka. – Nu truputį dabar gal jau ir moka (juokiasi). Tai va, labai norėčiau, kad ji daugiau bendrautų ir, pavyzdžiui, prašau, jau kai susiskambinam, kad daugiau pabendrautų, bet jinai gėdijasi. 

O dar tai, anglų kalba pagrinde visus filmukus žiūri, tiek YouTube‘ėj, tiek kino filmus, kai dar nebūna lietuviškai, tai jinai angliškai juos žiūri. Aš manau, kad puikiausiai viską supranta ir dainas mėgsta angliškas visas. Su tėčiu ji dar pabendrauja angliškai, nes mamai truputį sunkiau sekasi (šypsosi). 

O, Karolina, gal anglų kalbos savo broliuką mokai?

Karolina: nu dar jis nelabai nemoka. Mama: spalvytes va moka, buvo, kad kažkada ledų nusipirkom ir sako: ahh, ice cream! Tai irgi toks momentas buvo, kad matau jau pradeda po truputį kalbėti. Na, o Karolina imlesnė šiek tiek, ji va sakau anglų kalba pirmiau pradėjo kalbėti, o brolis mūsų lietuviškai kalba po kol kas dar.  Na, būna kartais žaidimo forma ji paprašo brolio pasakyt spalvas ar skaičiukus, tai pasako jisai. 

 

O gal turit kokią įdomią, smagią istoriją iš kelionių, pavyzdžiui, kai Karolina nustebino, arba kažką netikėtai angliškai pasakė?

Karolina: mes keliavom į Angliją. Mama: na keliavom, bet tu labai mažai tada kalbėjai. Man kažkaip labiausiai įsimintina buvo,  kai vyro sesuo su draugu buvo grįžę į Lietuvą. Jie visi kartu žaidė ir vienu metu Karolina kažką pasakė, o jie abu sėdi, nesupranta, ko jinai klausia. Ji kažką paklausė apie dantuko skylę, tą terminą pavartojo… Karolina kažkaip labai tuos terminus moka, kur buitinėje kalboje nevartoja žmonės. Tai jiems teko atsiversti vertėją ir pasižiūrėti, ką tas žodis reiškia, nors Anglijoj gyvena jau 15 metų abu, tai va toks labiausiai įstrigęs prisiminimas. Nes ir pati nustebau, galvojau, „nu, moka, tai moka tą anglų kalbą“, bet kai pastebėjau, kad ji laisvai bendrauja ir neturi problemų tai nustebau. Na, aišku kartais pritrūksta angliškų žodžių, natūralu, bet jinai vis stengiasi tada lengvesniu sakiniu pasakyti kažką. Bet jai sekasi kažkaip.

Ir dar buvo toks įvykis, kai ruošiamės miegoti ir prieš miegą jinai sako „nori, mama, istoriją tau papasakosiu?“. Tai pradžioje ji bandė lietuviškai tą istoriją papasakoti, bet užsikerta ties vienu žodžiu ir nesidėsto mintys, sakinys tiesiog nesiriša. Bandė bandė, susinervino ir sako man „bet tu supranti biškį angliškai?“. Nu biškį, sakau, suprantu. Sako, „tai gerai, aš tau angliškai papasakosiu“. Tai angliškai, žinokit, taip ėjo sakinys po sakinio, gražiausias tekstas gavosi, kaip princesė ten miške vaikščiojo, apie nykštukus papasakojo. Aš taip sėdžiu ir galvoju, lietuviškai taip sakinio nesurezga Lietuvoje gyvenanti, o anglų va, gražiausias tekstas. Tai aš bendradarbiams papasakojau, tai juokiasi, sako, jinai gal iš anglų į lietuvių kalbą tau verčia sakinius, nes ji gal angliškai mintyse visus sakinius galvoja ir bando po to lietuviškai kalbėti. Na ir gali būti toks atvejis, nežinau, kaip jos galvelėj ten verda viskas. Tai toks keistas va įvykis ir įsimintinas buvo.

 

Karolina lanko Pingu jau antrus metus ir vis pas mus su šypsena ateina. Kaip galvojat, kas ją taip motyvuoja?

Aš manau, kad aplinka mokyklėlės. Na ir su Dovile jau antri metai bendraujam, buvo pernai momentas, iš tiesų, kai buvo pavargus vienu metu. Bet šiaip manau, kad va tas mokymo būdas, žaidimo forma, tas mokėjimas pateikti viską ir sudomina. Nes kiti, žinot, tiesiog būna taisykles, gramatiką moko, o čia aš nežinau, jai patinka, tikrai su noru eina. Vis paklausiu dabar ar nepavargai, bet sako ne, nepavargau, neatsibodo, noriu ir viskas gerai. Na, kartais pasako, kad kažkas gal per lengva kartais būna, tai Dovilė duoda jai papildomų užduočių, kadangi jau jinai pilnai skaito ir angliškai, ir lietuviškai. Bet šiaip viskas patinka.

Na ir pabaigai, ką norėtumėte palinkėti mūsų Pingu komandai?

Aš norėčiau palinkėti toliau išlikti tokiems draugiškiems, veikliems, komunikabiliems, nes tėveliai iš tiesų daug informacijos sulaukia, ypač dabar kai yra facebook‘o grupė. Tai smagu, iš tikrųjų, matyti medžiagą, kurią įkeliate ir filmuotą,  matyti kaip vaikai mokosi, kaip bendrauja grupėje. Tai noriu, kad neprarastumėte to tokio intensyvaus bendravimo, smagaus mokymo ir linksmų žaidimų. Tiesiog linkiu tokią gerą atmosferą išlaikyti ir neprarasti jos (šypsosi).

 

Labai didelį „ačiū“ tariame Karolinos mamai už tokį norą su visais pasidalinti savo dukrelės patirtimi bei įdomiomis istorijomis! Juk taip smagu dalintis šiltais įspūdžiais bei susipažinti su kitų vaikučių augimo keliu. O kad mums visiems augti būtų dar smagiau, po dviejų savaičių mes ir vėl džiuginsime Jus dar vienu pokalbiu su tėveliais.

 

 

Daugiau įrašų

Montessori metodas anglų kalbos mokyme.  

Kas yra Montessori metodas? Montessori metodas yra vaiko poreikius ir savarankiškumą akcentuojantis vaiko ugdymo metodas, kurį sukūrė italų gydytoja ir pedagogė Marija…
Skaityti daugiau

Ekranų žala vaikams: išsamus gidas su patarimais, kaip apsaugoti vaikus ir ugdyti atsakingą naudojimąsi

  Šiandienos pasaulyje išmanieji įrenginiai su ekranais tapo neatsiejama vaikų kasdienybės dalimi. Nors jie gali suteikti pramogų, edukacijos ir ryšio galimybes, per…
Skaityti daugiau

Anglų kalba – lengvai ir smagiai: patarimai tėvams, norintiems mokyti savo vaikus.

Vaikų gebėjimas mokytis kalbų yra stulbinantis. Ankstyvas anglų kalbos mokymasis gali suteikti daugybę privalumų, kurie lydės vaikus visą gyvenimą. Šiame straipsnyje aptarsime…
Skaityti daugiau

Atsiliepimai

Viena geriausių anglų kalbos mokyklėlių Lietuvoje. Džiaugiuosi, kad dukra turi galimybę lankyti. Vasarą buvome išvykę į Angliją pas draugus, tai vaikai angliškai puikiai susikalbėjo. Niekad nebūčiau pagalvojus, kad tai gali būti taip naudinga.

Mamytė, Vilnius

Atvedžiau dukrą prieš du metus į šią Pingu's English mokyklėlę mokytis anglų kalbos. Iš tiesų stulbinanti trauka. Tiek mano dukrai, tiek man. Anglų kalbos mokymasis yra pramoga. Mokytojai pramogauja kartu su vaikais. O po dvejų metų džiaugiuosi, kad dukra, klausydamasi mano pokalbio su anglakalbiu kolega supranta, apie ką kalba, ir gali nedvejodama atsakyti į jai skirtus klausimus. Stovyklos - tiek vasaros, tiek žiemos yra nuostabus nuotykis anglų kalba! Vaikų akys blizga ir laukia, kada vėl galės stovyklauti. Nuoširdžiai didžiuojuosi Pingu's English mokyklos darbu su vaikais!

Mamytė, Vilnius

Man  čia labai patinka, lankiau sekmadieninę Pingu`s English mokyklą, einu į trečią stovyklą iš eilės, ir ateisiu dar rudenį.

Ignas 7 m., Vilnius

Būtinai ateisim dar ir rudenį, nes mergaitė jau komunikuoja angliškai, nuostabu!  Ar mokate taip šauniai ir vyresnius vaikus - 12 m., 17 m.? (mergaitė  lankė 1 pavasario stovyklą  ir 3 vasaros stovyklas)

Augustės tėtis, Vilnius

Aistė  sakė, galėčiau vietoje mokyklos eiti visada i Pingų mokyklėlę :) Tai manau, kad rudenį tikrai susimatysime ir  pratęsim savo mokslus

7m. mergaitės mama, Vilnius

Labai ačiū už gražias nuotraukas ir nuostabią stovyklą vaikams!

Eimanto 5m. mama, Vilnius

Kadangi nelabai moku angliškai, rašau lietuviškai. Kai išsiskirsiu labai tavęs pasiilgsiu. Man labai patinka būti su tavimi. Mokykloje lankau anglų kalbą. Nieko tenai neišmokau. Su tavimi daug daugiau išmokau.

Iš Kordelijos laiško skirto Pingu, Vilnius

Tomas į stovyklą  pats  keliasi septintą valandą kiekvieną rytą, jam labai patinka čia.

Tomo mama, Vilnius

Samanta euforijoj nuo jūsų stovyklų, mokyklos, pamokų ir visos veiklos.

Samantos mama, Vilnius

Pirmas dvi dienas nesupratom, kas vyksta su vaiku, vakare po stovyklos kaip ne savas, nekalba, liūdnas. Tik šiandien prisipažino, kad jam labai patinka pas jus ir jis nenori eiti namo po stovyklos.

6m. berniuko tėtis, Vilnius

Noriu padėkoti už gerą stovyklos organizavimą. Faustas stovykla liko labai patenkintas.

Fausto mama, Vilnius

Čia tikrai gerai. Vaikai eina kaip į šventę. Vis dar. O jau tuoj mokslo metų uždarymas :) Bravo!

Patricijos ir Emilijos mama, Vilnius

Tik Jūsų įdėto darbo dėka mano dukra Paula puikiai susikalba angliškai su britu ir su estu!!! Aš be galo džiaugiuosi ir dėkoju Jums!

Paulos mama, Vilnius

Ačiū nerealiems mokytojams ir mokyklai, jūs nuostabūs. Tai vienas geriausių mūsų pasirinkimų  renkantis veiklas dukrai. Iki susimatymo kitais metais

Ilzės mama, Kaunas

Pingu`s English - geriausia investicija! - Elzė V. mama, 5 metai kartu, visos vasaros stovyklos.

Elzė V. mama, 5 metai kartu