Kontaktai

+370 607 17 660vilnius@pingusenglish.lt kaunas@pingusenglish.ltalytus@pingusenglish.lt

Ekranų žala vaikams: išsamus gidas su patarimais, kaip apsaugoti vaikus ir ugdyti atsakingą naudojimąsi

Naujienos

 

Šiandienos pasaulyje išmanieji įrenginiai su ekranais tapo neatsiejama vaikų kasdienybės dalimi. Nors jie gali suteikti pramogų, edukacijos ir ryšio galimybes, per didelis ekrano laikas gali turėti neigiamą poveikį vaikų fizinei ir psichinei sveikatai. Išsamiai aptarsime ekrano žalos riziką, pateiksime praktinių patarimų, kaip kontroliuoti ekrano laiką, ir pasiūlysime strategijas, kaip ugdyti atsakingą vaikų elgesį su išmaniaisiais prietaisais.

Ekrano žalos rizika vaikams:

 • Sumažėjęs fizinis aktyvumas: Ilgas sėdėjimas prie ekranų mažina vaikų fizinį aktyvumą, o tai gali sukelti nutukimą, širdies ir kraujagyslių ligas, diabetą ir kitas sveikatos problemas.
 • Miego sutrikimai: Mėlyna šviesa, sklindanti iš ekranų, slopina melatonino – hormono, reguliuojančio miegą – gamybą. Dėl to vaikams gali atsirasti miego sutrikimų, jiems gali būti sunku užmigti taip pat gali dažnai pabusti naktį, o to pasekoje atsiranda miego stoka.
 • Akių problemos: Per ilgas žiūrėjimas į ekranus gali sukelti akių nuovargį, sausumą, dirginimą ir regėjimo sutrikimus.
 • Koncentracijos ir dėmesio sutrikimai: Nuolatinis informacijos srautas ir stimuliavimas iš ekranų gali sumažinti vaikų gebėjimą susikaupti ir atlikti užduotis.
 • Emocinės ir psichinės sveikatos problemos: Per didelis ekrano laikas siejamas su padidėjusiu nerimu, depresija, socialine izoliacija ir priklausomybe nuo technologijų.

Kaip kontroliuoti ir mokyti vaikus atsakingai naudotis išmaniaisiais prietaisais:

 • Nustatykite aiškias ribas: Nustatykite aiškias taisykles, kiek laiko per dieną vaikai gali praleisti prie ekranų. Įsitikinkite, kad jie supranta taisykles ir yra pasirengę jų laikytis.
 • Sukurkite laiką be ekrano: Nustatykite tam tikras valandas per dieną, kai vaikai negali naudotis išmaniaisiais įrenginiais, pavyzdžiui, prieš miegą, valgio metu ar šeimai leidžiant laiką drauge.
 • Būkite geras pavyzdys: Vaikai mokosi iš savo tėvų elgesio. Būkite sąmoningi savo ekrano naudojimo laikui ir stenkitės jį riboti, kai esate su vaikais.
 • Pasiūlykite alternatyvias veiklas: Skatinkite vaikus užsiimti kitomis veiklomis, kurios nesusijusios su ekranais, pavyzdžiui, skaityti, žaisti lauke, sportuoti ar leisti laiką su šeima ir draugais.
 • Kalbėkite su vaikais apie ekrano žalą: Paaiškinkite vaikams, kaip per didelis ekrano laikas gali jiems pakenkti. Naudokite paprastą kalbą ir pateikite jiems suprantamus pavyzdžius.
 • Naudokite technologijas atsakingai: Išnaudokite technologijas edukaciniais tikslais. Rinkitės aukštos kokybės edukacinę medžiagą ir programas, atitinkančias vaiko amžių ir pomėgius.

Papildomi patarimai:

Ypatingai svarbu vengti ekrano naudojimo prieš užsiėmimus ir edukacines veiklas: Mėlyna šviesa iš ekranų gali sutrikdyti smegenų veiklą ir apsunkinti susikaupimą bei informacijos įsisavinimą. Paskatinkite vaikus prieš užsiėmimus atlikti atpalaiduojančias veiklas, pavyzdžiui, skaityti knygą, spalvinti, piešti, žaisti su draugais, pasivaikščioti .

Sukurkite ramią ir palankią mokymuisi aplinką: Įsitikinkite, kad mokymosi vietoje nėra blaškančių elementų, tokių kaip televizorius ar kompiuteris. Pasirūpinkite tinkamu apšvietimu ir ventiliacija.

Dirbkite kartu: Bendradarbiaukite su mokytojais, auklėtojais ir kitais suaugusiais, kad užtikrintumėte, jog vaikai naudojasi technologijomis tinkamai ir atsakingai.

Būkite kantrūs: Keisti įpročius gali būti nelengva. Būkite kantrūs su vaikais ir padėkite jiems ugdyti sveikus santykius su technologijomis.

Atminkite: Technologijos gali būti galingas įrankis mokymuisi ir augimui. Naudojant jas atsakingai, jos gali padėti vaikams pasiekti savo tikslus ir tapti sėkmingais asmenimis.

Papildomi ištekliai:

Pabaiga

Tikimės, kad šis išsamus gidas padės jums geriau suprasti ekrano žalos vaikams riziką ir suteiks praktinių patarimų, kaip apsaugoti savo vaikus ir ugdyti atsakingą elgesį su technologijomis. Dirbdami kartu galime padėti vaikams užaugti sveikiems ir laimingiems, naudojantis technologijomis jiems naudingu būdu.

 

 

Taip pat skaitykite:

Pasirinkite teisingai

Daugiau įrašų

Montessori metodas anglų kalbos mokyme.  

Kas yra Montessori metodas? Montessori metodas yra vaiko poreikius ir savarankiškumą akcentuojantis vaiko ugdymo metodas, kurį sukūrė italų gydytoja ir pedagogė Marija…
Skaityti daugiau

Anglų kalba – lengvai ir smagiai: patarimai tėvams, norintiems mokyti savo vaikus.

Vaikų gebėjimas mokytis kalbų yra stulbinantis. Ankstyvas anglų kalbos mokymasis gali suteikti daugybę privalumų, kurie lydės vaikus visą gyvenimą. Šiame straipsnyje aptarsime…
Skaityti daugiau

KVIEČIAME Į PINGULABS KALBOS LABORATORIJAS

☀️SKELBIAME PRIEŠPASKUTINES PINGULABS KALBOS LABORATORIJAS! ☀️ Ieškote smagios ir interaktyvios aplinkos, kur jūsų atžala galėtų lavinti anglų kalbos įgūdžius? PinguLabs – puiki…
Skaityti daugiau

Atsiliepimai

Viena geriausių anglų kalbos mokyklėlių Lietuvoje. Džiaugiuosi, kad dukra turi galimybę lankyti. Vasarą buvome išvykę į Angliją pas draugus, tai vaikai angliškai puikiai susikalbėjo. Niekad nebūčiau pagalvojus, kad tai gali būti taip naudinga.

Mamytė, Vilnius

Atvedžiau dukrą prieš du metus į šią Pingu's English mokyklėlę mokytis anglų kalbos. Iš tiesų stulbinanti trauka. Tiek mano dukrai, tiek man. Anglų kalbos mokymasis yra pramoga. Mokytojai pramogauja kartu su vaikais. O po dvejų metų džiaugiuosi, kad dukra, klausydamasi mano pokalbio su anglakalbiu kolega supranta, apie ką kalba, ir gali nedvejodama atsakyti į jai skirtus klausimus. Stovyklos - tiek vasaros, tiek žiemos yra nuostabus nuotykis anglų kalba! Vaikų akys blizga ir laukia, kada vėl galės stovyklauti. Nuoširdžiai didžiuojuosi Pingu's English mokyklos darbu su vaikais!

Mamytė, Vilnius

Man  čia labai patinka, lankiau sekmadieninę Pingu`s English mokyklą, einu į trečią stovyklą iš eilės, ir ateisiu dar rudenį.

Ignas 7 m., Vilnius

Būtinai ateisim dar ir rudenį, nes mergaitė jau komunikuoja angliškai, nuostabu!  Ar mokate taip šauniai ir vyresnius vaikus - 12 m., 17 m.? (mergaitė  lankė 1 pavasario stovyklą  ir 3 vasaros stovyklas)

Augustės tėtis, Vilnius

Aistė  sakė, galėčiau vietoje mokyklos eiti visada i Pingų mokyklėlę :) Tai manau, kad rudenį tikrai susimatysime ir  pratęsim savo mokslus

7m. mergaitės mama, Vilnius

Labai ačiū už gražias nuotraukas ir nuostabią stovyklą vaikams!

Eimanto 5m. mama, Vilnius

Kadangi nelabai moku angliškai, rašau lietuviškai. Kai išsiskirsiu labai tavęs pasiilgsiu. Man labai patinka būti su tavimi. Mokykloje lankau anglų kalbą. Nieko tenai neišmokau. Su tavimi daug daugiau išmokau.

Iš Kordelijos laiško skirto Pingu, Vilnius

Tomas į stovyklą  pats  keliasi septintą valandą kiekvieną rytą, jam labai patinka čia.

Tomo mama, Vilnius

Samanta euforijoj nuo jūsų stovyklų, mokyklos, pamokų ir visos veiklos.

Samantos mama, Vilnius

Pirmas dvi dienas nesupratom, kas vyksta su vaiku, vakare po stovyklos kaip ne savas, nekalba, liūdnas. Tik šiandien prisipažino, kad jam labai patinka pas jus ir jis nenori eiti namo po stovyklos.

6m. berniuko tėtis, Vilnius

Noriu padėkoti už gerą stovyklos organizavimą. Faustas stovykla liko labai patenkintas.

Fausto mama, Vilnius

Čia tikrai gerai. Vaikai eina kaip į šventę. Vis dar. O jau tuoj mokslo metų uždarymas :) Bravo!

Patricijos ir Emilijos mama, Vilnius

Tik Jūsų įdėto darbo dėka mano dukra Paula puikiai susikalba angliškai su britu ir su estu!!! Aš be galo džiaugiuosi ir dėkoju Jums!

Paulos mama, Vilnius

Ačiū nerealiems mokytojams ir mokyklai, jūs nuostabūs. Tai vienas geriausių mūsų pasirinkimų  renkantis veiklas dukrai. Iki susimatymo kitais metais

Ilzės mama, Kaunas

Pingu`s English - geriausia investicija! - Elzė V. mama, 5 metai kartu, visos vasaros stovyklos.

Elzė V. mama, 5 metai kartu