Susipažinimo pamoka dažniausiai yra nemokama pamoka, kurios metu tėvai gali įvertinti mokytojo darbą, o mokytojas – nustatyti mokinio sugebėjimus ir sukurti ryšį.
Bet viskas nėra taip paprasta, kaip galbūt atrodo.
Ką tėvai gali padaryti susipažinimo pamokoje:
➕ Pažinti komandą, mokytoją, vaikus ir mokyklą;
➕ Pažvelgti į kalbėjimo mokymo metodiką;
➕ Stebėti savo vaiko reakciją ir įvertinti jo norą, aktyvumą ir pastangas;
➕ Įvertinti mokymo medžiagą, su kuria vaikai dirba pamokoje.
Bet yra vienas didžiulis trūkumas – tai tik viena susipažinimo pamoka!
❌ Mes visi esame žmonės, o mokytojas, nepaisant profesionalumo, gali jaustis blogai ir pavyzdžiui, prarasti pamokos dinamiką. Bet tėvai iš vienos pamokos padarys išvadą apie visą mokytojo darbo patirtį, kuri šiuo atveju nebūtų teisinga.
❌ Susipažinimo pamokoje, be jūsų vaiko, gali būti hiperaktyvus mokinys, kuris trukdo kitiems vaikams ir pertraukinėja mokytoją. Patyrę mokytojai žino, kaip dirbti su tokiais vaikais, tačiau ne visada gali rasti su jais kontaktą, jau pirmoje pamokoje. Be to, hiperaktyvių vaikų adaptacijos laikotarpis paprastai trunka 2 kartus ilgiau. Bet tėvai padarys išvadą, kad jų vaikui bus sunku mokytis grupėje su tokiu mokiniu ir jie tyliai išeis.
❌ Jūsų vaikas gali neturėti pakankamai laiko visiškai atsipalaiduoti ir įsitraukti į veiklą. Pirmosiomis pamokomis vaikai dažnai išsigąsta, o adaptacija paprastai trunka mėnesį. Bet nepatyrę tėvai gali padaryti išvadą, kad pamoka nėra tinkama jų vaikui, nors dalyvavo tik vienoje pamokoje.
❌ Vienos pamokos nepakanka, kad mokytojas padarytų išsamią išvadą apie vaiko pasirengimą mokytis.
✔️ Norėdami įvertinti mokytojo profesionalumo lygį ir mokymo kokybę, taip pat padaryti išvadą apie vaiko pasirengimą lankyti tam tikrą popamokinę veiklą, sudalyvaukite mažiausiai 8 pamokose. Tada susidarysite teisingą ir objektyvią nuomonę, apie visus mokyklos darbo aspektus.