Kontaktai

+370 607 17 660vilnius@pingusenglish.lt kaunas@pingusenglish.ltalytus@pingusenglish.lt

Anglų kalbos istorija ir raida: nuo senovės iki šių dienų.

Naujienos

 

Anglų kalba, kuria šiandieną kalba daugiau nei 1,5 milijardo žmonių visame pasaulyje, turi ilgą ir sudėtingą istoriją. Jos raida per šimtmečius atspindi įvairių kultūrų, technologijų ir socialinių pokyčių įtaką.

Ankstyvieji etapai (V-XI a.):

Anglų kalbos ištakos siejamos su germanų gentimis, atvykusiomis į Britų salas V a. Šios gentys kalbėjo įvairiomis germanų kalbomis, kurios laikui bėgant susiliejo ir sudarė senąją anglų kalbą. Ši kalba pasižymėjo sudėtinga gramatine sistema, gausiu žodynu ir stipria germanų kalbų įtaka. Be to, senąją anglų kalbą paveikė lotynų kalba, kurią į Britaniją atnešė krikščionybė.

Normanų įtaka (XI-XVI a.):

XI a. normanų užkariavimas turėjo didelę įtaką anglų kalbai. Prancūzų kalba tapo oficialia kalba, o anglų kalba tapo žemesnių socialinių sluoksnių kalbą. Šiuo laikotarpiu anglų kalboje atsirado daug prancūziškų žodžių, susijusių su valdžia, teise, religija ir kt. Taip pat viduriniosios anglų kalbos laikotarpiu rašyba tapo labiau standartizuota, atsirado pirmieji žodynai ir gramatikos knygos.

Renesansas ir globalizacija (XVI-XIX a.):

XVI a. spausdintuvui išpopuliarėjus, anglų kalba tapo labiau prieinama ir paplitusi. Renesanso epocha paskatino susidomėjimą klasikinėmis kalbomis, tokiomis kaip lotynų ir graikų kalbos, ir tai paveikė anglų kalbos žodyną ir gramatiką. Naujosios anglų kalbos laikotarpiu taip pat prasidėjo Didžiosios Britanijos kolonizacija, o tai lėmė anglų kalbos sklaidą po visą pasaulį.

Šiuolaikinė anglų kalba (XIX a. – šiandien):

XIX a. anglų kalba tapo tikrai globalia kalba, vartojama įvairiose pasaulio vietose ir skirtingose ​​socialinėse grupėse. Šiuo laikotarpiu anglų kalbą paveikė daugelis kitų kalbų, su kuriomis britai susidūrė savo kolonijose. Technologijos ir globalizacija taip pat turėjo didelę įtaką šiuolaikinei anglų kalbai, paskatindamos žodžių skolinimąsi, naujų žodžių kūrimą ir kalbos kaitą.

Anglų kalbos raidos aspektai:

  • Fonologija: Anglų kalbos garsai laikui bėgant smarkiai pasikeitė. Pavyzdžiui, senojoje anglų kalboje buvo daug daugiau balsių nei šiuolaikinėje anglų kalboje.
  • Morfologija: Anglų kalbos gramatinė struktūra laikui bėgant supaprastėjo. Pavyzdžiui, senojoje anglų kalboje buvo daug daugiau gramatinių linksnių nei šiuolaikinėje anglų kalboje.
  • Sintaksė: Anglų kalbos sakinių struktūra laikui bėgant tapo lankstesnė. Pavyzdžiui, senojoje anglų kalboje žodžių tvarka sakinyje buvo griežtesnė nei šiuolaikinėje anglų kalboje.
  • Žodynas: Anglų kalbos žodynas laikui bėgant smarkiai išaugo. Tai lėmė įvairūs veiksniai, tokie kaip skoliniai iš kitų kalbų, naujų žodžių kūrimas ir technologijų raida.

Anglų kalbos ateitis:

Anglų kalba toliau keičiasi ir keisis ateityje. Sunku nuspėti, kaip tiksliai anglų kalba keisis, tačiau tikėtina, kad ji toliau augs ir keisis dėl įvairių veiksnių, tokių kaip globalizacija, technologijos ir migracija. Anglų kalba išlieka viena iš svarbiausių kalbų pasaulyje, ir jos ateitis yra neabejotinai ryški.Anglų kalbos istorija yra ilga ir sudėtinga, kupina įvairių kultūrų, technologijų ir socialinių pokyčių įtakos. Laikui bėgant anglų kalba smarkiai pasikeitė, tačiau ji išlieka gyvybinga ir dinamiška kalba, kuria kalba didžioji pasaulio dalis.

 

Jums taip pat gali būti įdomu: 

Mūsų kursai

Daugiau įrašų

Anglų kalbos mokymas vaikams: atveriant duris į pasaulį

  Anglų kalba šiandien yra ne tik tarptautinio bendravimo, bet ir mokslo, verslo ir technologijų raktas. Todėl vis daugiau tėvų siekia, kad…
Skaityti daugiau

Montessori metodas anglų kalbos mokyme.  

Kas yra Montessori metodas? Montessori metodas yra vaiko poreikius ir savarankiškumą akcentuojantis vaiko ugdymo metodas, kurį sukūrė italų gydytoja ir pedagogė Marija…
Skaityti daugiau

Ekranų žala vaikams: išsamus gidas su patarimais, kaip apsaugoti vaikus ir ugdyti atsakingą naudojimąsi

  Šiandienos pasaulyje išmanieji įrenginiai su ekranais tapo neatsiejama vaikų kasdienybės dalimi. Nors jie gali suteikti pramogų, edukacijos ir ryšio galimybes, per…
Skaityti daugiau

Atsiliepimai

Viena geriausių anglų kalbos mokyklėlių Lietuvoje. Džiaugiuosi, kad dukra turi galimybę lankyti. Vasarą buvome išvykę į Angliją pas draugus, tai vaikai angliškai puikiai susikalbėjo. Niekad nebūčiau pagalvojus, kad tai gali būti taip naudinga.

Mamytė, Vilnius

Atvedžiau dukrą prieš du metus į šią Pingu's English mokyklėlę mokytis anglų kalbos. Iš tiesų stulbinanti trauka. Tiek mano dukrai, tiek man. Anglų kalbos mokymasis yra pramoga. Mokytojai pramogauja kartu su vaikais. O po dvejų metų džiaugiuosi, kad dukra, klausydamasi mano pokalbio su anglakalbiu kolega supranta, apie ką kalba, ir gali nedvejodama atsakyti į jai skirtus klausimus. Stovyklos - tiek vasaros, tiek žiemos yra nuostabus nuotykis anglų kalba! Vaikų akys blizga ir laukia, kada vėl galės stovyklauti. Nuoširdžiai didžiuojuosi Pingu's English mokyklos darbu su vaikais!

Mamytė, Vilnius

Man  čia labai patinka, lankiau sekmadieninę Pingu`s English mokyklą, einu į trečią stovyklą iš eilės, ir ateisiu dar rudenį.

Ignas 7 m., Vilnius

Būtinai ateisim dar ir rudenį, nes mergaitė jau komunikuoja angliškai, nuostabu!  Ar mokate taip šauniai ir vyresnius vaikus - 12 m., 17 m.? (mergaitė  lankė 1 pavasario stovyklą  ir 3 vasaros stovyklas)

Augustės tėtis, Vilnius

Aistė  sakė, galėčiau vietoje mokyklos eiti visada i Pingų mokyklėlę :) Tai manau, kad rudenį tikrai susimatysime ir  pratęsim savo mokslus

7m. mergaitės mama, Vilnius

Labai ačiū už gražias nuotraukas ir nuostabią stovyklą vaikams!

Eimanto 5m. mama, Vilnius

Kadangi nelabai moku angliškai, rašau lietuviškai. Kai išsiskirsiu labai tavęs pasiilgsiu. Man labai patinka būti su tavimi. Mokykloje lankau anglų kalbą. Nieko tenai neišmokau. Su tavimi daug daugiau išmokau.

Iš Kordelijos laiško skirto Pingu, Vilnius

Tomas į stovyklą  pats  keliasi septintą valandą kiekvieną rytą, jam labai patinka čia.

Tomo mama, Vilnius

Samanta euforijoj nuo jūsų stovyklų, mokyklos, pamokų ir visos veiklos.

Samantos mama, Vilnius

Pirmas dvi dienas nesupratom, kas vyksta su vaiku, vakare po stovyklos kaip ne savas, nekalba, liūdnas. Tik šiandien prisipažino, kad jam labai patinka pas jus ir jis nenori eiti namo po stovyklos.

6m. berniuko tėtis, Vilnius

Noriu padėkoti už gerą stovyklos organizavimą. Faustas stovykla liko labai patenkintas.

Fausto mama, Vilnius

Čia tikrai gerai. Vaikai eina kaip į šventę. Vis dar. O jau tuoj mokslo metų uždarymas :) Bravo!

Patricijos ir Emilijos mama, Vilnius

Tik Jūsų įdėto darbo dėka mano dukra Paula puikiai susikalba angliškai su britu ir su estu!!! Aš be galo džiaugiuosi ir dėkoju Jums!

Paulos mama, Vilnius

Ačiū nerealiems mokytojams ir mokyklai, jūs nuostabūs. Tai vienas geriausių mūsų pasirinkimų  renkantis veiklas dukrai. Iki susimatymo kitais metais

Ilzės mama, Kaunas

Pingu`s English - geriausia investicija! - Elzė V. mama, 5 metai kartu, visos vasaros stovyklos.

Elzė V. mama, 5 metai kartu